Thalgo третмани за здрава и витална кожа

Од Content28 Јануари 2020

vnatre.png

Thalgo колаген третман за лице – Третманот го стимулира создавањето на колаген во кожата, кој е неопходен протеин за здрав и млад изглед. Со редовната употреба на Thalgo Collagene Marine се одржува младоста на кожата. ⠀⠀

Наменет е за сите возрасти и сите типови на кожа. ⠀ ⠀

Третманот се состои од: чистење на лицето, пилинг, маска, масажа со посебна масажна крема и завршна крема. ⠀ ⠀

Thalgo хидратантен Comfort третман за лице – Длабински ја хидрира и регенерира кожата и остава тенок заштитен филм на кожата со што спречува нејзина понатамошна дехидратација. Melt Away маската на Thalgo е толку нежна што се топи на лицето и дава чувство на пријатност. Резултатот е нежна, мека и мазна текстура на кожата. ⠀ ⠀

Третманот е наменет за сите типови на кожа, особено за сува и дехидрирана.⠀ ⠀

Третманот се состои од: чистење на лицето, пилинг, маска, масажа со посебна масажна крема и завршна крема. ⠀ ⠀

Thalgo плазма гел третман за тело – Балансирачки и ревитализирачки третман за отстранување на вишокот на масни наслаги и целулитот. Содржи морски алги со неверојатна детоксицирачка моќ, кои поттикнуваат лимфна дренажа и детоксикација по 30-40 мин. од нанесувањето. Се нанесува на целото тело или локално на засегнатите делови. Овoj третман е наменет исклучиво за професионална употреба.⠀ ⠀

Ве очекуваме! 💖